ABOUT foto.png
 

1973 yılında Bursa'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Bujor Hoinic ile kompozisyon çalıştı. 1996-2002 yılları arasında Köln Müzik Yüksekokulu’nda Krzysztof Meyer ile kompozisyon, Johannes Schild ile müzik teorisi çalıştı. 

 

2002 yılında bu okuldan mezun olan Köksal 2002-2005 yılları arasında Bilkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve kompozisyon bölümü koordinatörlüğü görevlerini sürdürdü. Daha sonra Şikago Üniversitesi'nin sağladıgı burs imkanı ile bu kurumda kompozisyon ve müzik teorisi alanlarında doktora calışmalarını Marta Ptaszynska ve Shulamit Ran ile sürdürmüş olan Köksal’ın eserleri, Arditti String Quartet, Pacifica Quartet, International Ensemble Modern Academy, Vertixe Sonora Ensemble, Penderecki String Quartet, Saint Paul Chamber Orchestra, Bilkent Ensemble, L’ Ensemble Calliopèe, Esemble Chronophonie ve Hezarfen Ensemble  gibi pek çok uluslararası alanda tanınmış topluluk tarafından icra edildi. 2009 yılında 3. Uluslararası Pablo Casals Odülü’ne aday gösterilen sanatçı içlerinde 6. Uluslararası Henri Dutilleux Kompozisyon Yarışması, 2. Alman-Polonya Kompozisyon Yarışması ve Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayıncılar Birliği’ nin düzenlediği yarışmalarda ödüle layık görülmüştür.

Köksal'ın eserleri PWM (Polonya, 2012), Edition Dohr (Almanya, 1998) ve Bachovich Music Publications (ABD, 2011) tarafından basılmış. Makalesi, A Topical Approach to Contemporary European Art Music ise Edinburgh Üniversitesi tarafından Raymond Monelle anısına düzenlenmiş olan Uluslararası Müzik Semiyolojisi Konferansı çerçevesinde yayınlanmıştır.

Köksal’ın katıldığı uluslararası festivaller arasında Schleswig Holstein Music Festival (Almanya), Via Stellae Festival (İspanya), Grenzgänger Festival (Almanya), Forum Neuer Musik (Almanya), Fertile Crescent (ABD), Berliner Festspiele-MaerzMusik (Almanya) ve Turkfest (England) gibi çok sayıda uluslararası festival bulunmaktadır.